Pátrač > I. Nový student

10. prosince 2011 v 23:42 | Mischell-CHAN |  Povídky kapitolovky
Ve škole v New Yorku se zapsala nová dívka.Přišla s ruxakem na jednom rameni. Černý dlouhý kabát, spolu s kšiltovkou krátkými kraťasy a těžkými botami tvořil takový ten ledabylý vzhled pohodáře. Sedla si do poslední lavice a zacinkaly psí známky na jejím krku. během druhé hodiny přijely ke škole policajti spolu s ODZ (odchyt divoké zvěře), z okna 8 trídy bylo vidět krásně na nádvoří a proto se dívka ani nerozmýšlela a vyběhla ze třídy. Učitel na ní zlostně volal ale ona běžela dál. Vyběhla ven přímo ve chvíly kdy uviděla muže z ODZ s puškou v ruce namířenou na střechu školy. vyběhla k němu s křikem.
"Né počkejte, nestřílejte!!!" muž se ani neohlédl, a to bylo jeho osudným. Než stačil pořádně zamířit schytal kopanec do břicha, ránu do žebe a když se pokrčil kvuli momentální bolesti schytal kopanec do týla. Na dívku skočily dva policisti a třetí pomáhal muži na nohy. dívce nasadily želíska a položily obličejem na kapotu. přohledal jí jeden policista, když ucítil neco ma pravém boku hrudniho koše. otočil jí k sobě s sundal kabát. Na levém rameni měla něco jako chránič, byl kožený pevně držel na místě, kryl rameno a celou ruku po loket. To sice bylo zvláštní ale co ho více udivilo, tedy spíše mu to vyrazilo dech byla funkční pistole, raže 9mm v krytu na pravém boku hrudníku.
"Mladá dámo, jak mi vysvětlíš že máš u sebe zbraň, notak očekávám vysvětlení!?"
"Koukněte se na opasek, mám tam zbrojní průkaž i s odznakem, na krku mám psí známky a pokud budete chtí tak zabolejte mímu šéfovy. Ale jestli jen zamíříte na toho orla, který mimochodem stojí za vašimi zády a můžu mu poručit aby zaútočil, tak schytáte další salvu a nebude mě zajímat že jsme kolegové."
Podíval se na odznak, byl celkem překvapený z toho že by tohle dítě mohlo patřit k jednotkám FBI, ale pro jistotu tam zavolal , nemohl nechat takovouhle holku běhat po okolí s bouchačkou.
"Dobrý den, mohu vám nějak pomoct?"
"Dobrý den, tady je důstojník Miko, rád bych tu vyřešil jistý problém."
"Čeho se ten váš problém týká?"
"Mno, ehm jak bych to měl říst, je tu jistá dívka a tvrdí mi že patří k vám."
"A je to tu zas, hned vás přepojím k veliteli chvilinku strpení." pověděl muž na druhé straně telefonu. Důstojník tedy trpělivě počkal a na druhé straně telefonu se ozval hlas ze kterého šel respekt.
"Dobrý den, slyšel jsem že mate nějaký problé s jedním z našich agentů, mohl by jste mi ji popsat, víte mnoho lidí si vymýšlí různé věci aby unikli zákonu."
"No je malá..
"Kdo je u tebe malej, ty vižle jedno krázkozraký!!!!" začala jančit dívka.
"... vcelku oprsklá a ..."
"To mi stačí, ano je to opravu jeden z našich agentů, budu hádat kvůli čemu je tak nervní a oprsklá, jinak je to vcelku fajn teenager jako každý jiný, tedy pokud někdo nechce ublížit tomu orlu co je nejspíš někde poblíž, je na něj vcelku háklivá, a pak je no jak to říct jako neřízená střela.Klidně jí můžete pustit beru si to na zodpovědnost." těch posledních pár slov řekl se znatelným úsměvem.
Pustil dívku a omluvil se jí.hvízdla a na rameno jí dosedl orel.
"Tak jdem Neo." Když přišla do třídy Učitel jí chtěl spražit řadou nadávek, ale když zpozoroval zbraň na boku a naštvaně zírajícího orla, tak je zas radši všechny spolknul.Den pokračoval dobře. Seznámila se s jedním klukem. po škole jsem mu řekla že ho vezmu domů. Když jsme šli k parkovišti, byla skupinka čtvrťáků u krásného stroje. Aaron se k nim naklonil aby taky vyděl a uviděl překrásnou černou motorku. Čtvrťák ho odstrčil a s úšklebkem v obličeji povídá.
"Haleď děti zmizte! Majitel týhle kočky nám řek že jí mámě hlídat jako oko v hlavě takže odchod!!¨"
"To je zvláštní. Nevzpomínám si že bych tobě nebo komukoliv z těhlech břídilů neco takovýho řekla"
"Cože , ty si ze mě děláš snad srandu ne. Když teď odejdete nic se vám nestane."
"Jo odejdu ale spolu s Aaronem na své motorce" Byla u něj jen kousícěk. A pražila ho pohledem který zabíjel sám o sobě a předpovídal že nevěstí nic dobrého. Strnul. Prošla okolo něj a hodila helmou po Aaronovi stejně tak opařenému jako všichni čvrťáci. Nikdo neví co danému hochovi v mysli povídala ale zafungovalo to. Aaron si nasadil helmu stejně jako ona a nasedl za ní. chytl se jí okolo pasu a nastartovaly. Odvezla ho domů a rozloučila se. Rozjela se na velitelsví. Dojela a vypla motor zastavila motorku a sesedla. Na rameni se jí usídlil dravec a vkráčela do obrovské haly kde na zemi bylo napsáno FBI.
"Ahoj Ronie" pozdravila muže za recepcí
"Čau Katte, slyšel jsem co se dnes stalo. Naročný den ve škole."
"Nijak zvlašť něž služba, a co šef se zlobí hodně"
"No vcelku jo ale nemyslím že je to na tebe. Celý den už je značně podrážděný" Podal jí balíček Dounatů a usmál se
"Dobře děkuju měj se" Odchátzela a Ronie zaštrachal ve svém pytlíku na svačinu, Zasmál se a křiknul k dívce skoro už u vítahu.
"Neo!! Postřech!!!" Vyhodil vysoko ke stropu sardinku. Orel úsměvně zavřískl a roztáhl svá křídla a vznesl se ke stropu. Behem chvilinky seděl znovu na jejím rameni a ládoval se drobnou rybkou. Otočila svůj pohled k recepci a usmála se.
"Rozmazluješ ho Ronie."
"Vždyť mě znáš, mám rád zvířata" nastoupila do výtahu a rozjela se do nejvyššího poschodí za šéfem a hlavně ke svému počítači a své práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama