Pátrač - 2. Nový případ

17. prosince 2011 v 19:48
Vyjela jsem výtahem do nejvyššího patra a zašla do své kanceláře. Hodila jsem ruxak na stůl a Neo se usídlil na bydýlku. Udělala jsem pár kroků k masyvním dveřím. Ani jsem neklepala a vešla dovnitř. Položila jsem balíček dounatů na stůl mého šéfa a zároveň mého adoptyvního otce. Sedla jsem si ledabyle do křesla a čekala až domluví rozhovor po telefonu.
"Zdravím Johny"
"Víš že mi tak v práci nemáš říkat"
Postavila jsem se do pozoru a zasalutovala. "Ano, pane!" Málem jsem vybouchla smíchy. Podíval se na mě utrápeným pohledem. Tiše vyřkl svou otázku, věděla jsem že když mluví takhle potichu tak to bude vážné.
"Je možný aby byli lidi takhle blbí?" Nic jsem neodpověděla a čekala co z něj vypadne. "Premierovi unesli syna a on nám to oznámí až po týdnu hledání na vlastní pěst. Okamžitě dostáváš úkol, ať už to mám rychle z klku a nemusím se stim pátrat takovou dobu"
"Dobře šéfiku" Odcházela jsem
"Jo a Katte co to bylo s tím policajtem ve škole"
"Jé já strašně pospíchám měj se" zabouchla jsem dveře a vešla do své kanceláře. "Neo jdeme" Nasedl mi na rameno já čapla laptop. Vyšli jsme před budovu a já laptop hodila do brašen co mám vždy na stranách motorky. Rozjely jsme se k domu premiera. "Zaťukala sem na dveře a neo se vznesl na střechu. Otevřela mi ochranka " Dobrej jsem z FBI." skouknul mě nevraživým pohledem a pak pustil dovnitř. Premier mě pustil do pokoje Jamese. Byl to 19-cti letý mladík který si užíval svého postavení. A to bylo také vidět na jeho pokoji. Honosný a drahý nábytek. "Potřebovala bych vše co vám poslaly nebo řekli únosci" Předpokládám že jich je víc protože jenom blázen a nebo naprostý profik by v omhle dělal sám. Když o tom přemíšlím já vlastně taky nejsem normální že mě baví dělat zrovna tohle ale stalo se. Přinesli mi jeden dopis a také CD. Dopis byl dělán starým ohraným stylem. Byl lepený z písmenek no děs. Taková ojetina, nováčci to nebude zas tak složité. Na videu byl zbitý Kluk přivázaný k židly. Vzlykal aprosil otce ať mu pomůže. Únosci tam říkaly že má okamžitě poslat peníze nebo jeho syn nepřežije nebo něco takového. Rozchodila jsem Laptop a už miší lítala z programu do programu a asi tak po 15 minutách hraní jsem vymazala hlasy únosců vzlykot chlapce a vyladila ten šum co mi zbyl. V pozadí byl slyšet hluk z ulice, jásot dětí. A vzadu už jen potichu zvul přistávajícího letadla. Přečetla jsem si pozorně a znovu dopis. 'JESTLI JEŠTĚ CHCETE VIDĚT SVÉHO SYNA ŽIVÉHO, TAK DONESTE 8 MILIONŮ NA ROH 17. A 28. EWENYOU. MÁTE NA TO TÝDEN.' Jasný znám ty chlápky. Vždy si vybírají místo setkání tak aby bylo z jejich hlavního úkrytu dobře vidět , kdyby se něco podělalo. Naťukala jsem do očítče informace. po chvilince čekání se na obrazovce objevila mapka se siluetami budov v okolí zmoňované křižovatky.Několik se jich zbarvilo červeně. Pak jenom par 6lutě a jakonec jedna Zeleně která problikávala s modrou , Na obrazovce se objevil výhružný nápis SCHODA..... super tak a jde se pro něj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama